ZŠ ŠUMPERK, DR. E.BENEŠE 1 "JEDNIČKA

Aktuálně

Pokusy na téma vzduch a voda

Pokusy na téma vzduch a voda dělali žáci všech sedmých tříd přihlášení do semináře z fyziky pod vedením pana učitele Přidala.
V semináři jsme viděli více jak 50 pokusů ve čtyřech týdnech. Nejčastějším pokusem byla sklenice naplněná po okraj vodou a položeným papírovým ubrouskem. Trik spočíval v tom, že když se sklenice otočila, voda nevytekla. Následně zde byly pokusy např. propichování pytlíku špejlemi (můj nejoblíbenější) nebo rozplynutí pepře ve vodě pomocí jaru, či nafukování balónku horkým vzduchem. Většina z nás dostala dvojku nebo jedničku ale byl zde i nepřipravený Talent s trojkou.
Všechny to velmi bavilo díky tomu, že se moc nic neučilo a často to bylo i velmi zajímavé ale, když se pokus opakuje po páté tak už se ví, o co jde.
Nejlepší to dle mého, ale i podle ostatních měl Vendelín Vočka, hlavně jeho výklad byl nezapomenutelný. Nejvíce se všem líbil pokus s lávovou lampou předvedený Lubošem Dittrichem.
Zajímavé bylo ještě zhasínání svíčky pomocí reakce octu a kypřícího prášku, výroba lávové lampy pomocí oleje, vody, barviva a šumivých tablet. Také pokus s coca colou a mentoskami byl bouřlivý.
Celkové shrnutí by mohlo být ještě lepší, kdyby to někteří neničili svými nesprávně předvedenými pokusy a špatnou slovní zásobou nebo přípravou. Takže hodnocení je tak průměrně dobré nebo až trochu horší než průměr.
Pan učitel musel dát jednomu žákovi, který si nic nepřipravil pětku, ale celkově nás velmi chválil. Fotky z našich pokusů dal na školní stránky, tam si je můžete všechny prohlédnout.  ....fotogalerie......

Žák 7. C, Mikuláš Giesl

<< Zpět na předchozí stránku

kodowanie html5 css, projektowanie stron internetowych , PSD2HTML, PSD HTML, proste strony www, cięcie PSD, tworzenie stron,