ZŠ ŠUMPERK, DR. E.BENEŠE 1 "JEDNIČKA

Aktuálně

Informace k zápisu do 1. tříd na školní rok 2023-24

 

Vážení rodiče, zákonní zástupci!

Zápis pro šk. rok 2023 – 2024 proběhne V ÚTERÝ 4. dubna 2023 (12.00 – 17.00 hod.) a ve STŘEDU 5. dubna 2023 (8.00 – 15.00 hod) v prostorách hlavní budovy.

 

Všechny informace pro rodiče k zápisu.

 

Informace pro pro rodiče budoucích prvňáčků 2023-2024.

 

 

 

ŠKOLNÍ ÚČELOVÝ FINANČNÍ PŘÍSPĚVEK PRO ROK 2023

Chceš rozhodovat o tom, jak to má v naší škole vypadat?

Máš nějaké nápady, jak to u nás vylepšit?

Je tady možnost podat návrh na zvelebení naší školy prostřednictvím žákovské samosprávy – školního parlamentu. Pro naši školu je připraveno 20 tisíc korun, jak je využijete, je jen na Vás - žácích. Tyto peníze jsou určeny jen a pouze pro Vaše nápady a Vy sami rozhodnete, na co budou využity. Všechny informace najdeš v tomto souboru a formuláčř k vyplnění najdeě zde.

 

Jarní prázdniny se školní družinkou

Krásné počasí, dobrá  nálada a úžasné nápady napomohly ke skvěle prožitému  týdnu se školní družinkou .

Děti upustily uzdu své fantazii a poznávaly Sněžného muže. Měly možnost si ho vytvořit jak ze dřeva, tak z papíru, vymodelovat jeho stopy a plnit jeho úkoly v únikové hře.

Během týdne si děti užily výletu do Velkých Losin vláčkem, kde pomocí indicií hledaly nejznámější stavby a budovy místních lázní. Sladkou tečkou výletu byla zábava v Areálu zdraví a návštěva Pralínkárny.

Závěr týdne patřil stezce- Ledové království sněžného muže. Děti po cestě přírodou plnily různé úkoly ze znalostí přírody.  Odměnou za správné řešení byl samozřejmě poklad a opékání špekáčků.

Těšíme se na další prázdniny se skvělou partou. ....fotogalerie.....

                                                                                                   Soňa Kozáková, vedoucí vychovatelka

Recitační soutěž 1. stupeň

V úterý 21.2. 2023 proběhla na 1. stupni recitační soutěž. Zúčastnilo se jí 54 dětí, což je dosavadní rekord. Všem recitátorům patří velká pochvala. Na soutěž byli velmi dobře připraveni, texty si správně vybrali. Velký zájem nás opravdu potěšil. Výsledky jsou následující: 

1.třídy (0.kategorie)

1. Josef Klimeš 1.B

2. Ondřej Mareš 1.C

3. Isabela Kymadze 1.B

3. Julie Vondálová 1.B

 

2. a 3. třídy (1. kategorie)

1. – 2. Filip Novotný 2.A

1. – 2. Matěj Novotný 2.A

3. Oskar Giesl 2.A

3. Rozálie Prejdová 2.A

3. Ctibor Rýznar 2.B

 

4. a 5. třídy (2. kategorie)

1. Horymír Rýznar 5.B

2. Ailish O´Reilly 4.B

3. Mariana Vočková 4.B

3. Anna Vrbová 4.C

 

Do okrskového kola, které se koná 21.3. 2023 na Vile Doris, postupují první dva soutěžící z 1. a 2. kategorie. Jsou to Filip a Matěj Novotní, Horymír Rýznar a Ailish O´Reilly. Gratulujeme všem vítězům! Poděkování patří paní učitelce Langrové a Hanáčkové za práci v porotě a paní učitelce Lokšíkové za organizaci recitační soutěže. Budeme se těšit na všechny recitátory zase v příštím školním roce. ....fotogalerie.....

                                                                        Mgr. Martina Lokšíková a Mgr. Romana Hanáčková

Valentýn 2023

Na Jedničce si každoročně připomínáme Svátek svatého Valentýna. Ve škole se 14. února rozdávala skoro ve všech třídách valentýnská přáníčka, která žáci vhazovali celý předchozí týden do valentýnského boxu ve vestibulu.

Přání se rozdávala ve třídách na 1. a hlavně na 2. stupni. Přáníček bylo opravdu hodně, každý den jsme krabici vybíraly, v posledním období několikrát za den a přáníčka jsme uschovávaly, třídily a třídily.

Celkem se nashromáždilo rekordních 424 valentýnek, nejvíce jsme jich rozdaly v 7. C, kde bylo neskutečných 84 přáníček. Nejhezčí přání byla ve třídách 9. C a 9. B, celkově však úroveň zpracování poklesla a převážně jsme rozdávaly počmárané kousky papírků. Několik nevhodných kousků, špatně adresovaných (13 kousků) skončilo v koši.

Doufáme, že vás všechna přáníčka potěšila.

                                                                      Patronky akce: Liliana Chytilová, Marie Švecová 9. C

Zápis do 1. ročníku na školní rok 2023 - 2024

 Vážení rodiče, zákonní zástupci. Pomalu se blíží zápisy do 1. ročníku na školní rok 2023–2024. Jako každý rok je nutné se zaregistrovat na danou školu elektronicky. Elektronická registrace bude spuštěna 1. března 2023 od 8.00 hod. přes níže uvedený odkaz ↓

https://webservices.sumperk.cz/webservices/mszapis

Pokyny k vyplňování a kritéria přijetí najdete v sekci:

 škola  zápis do 1. tříd 2023-24.

Bližší informace o vlastním průběhu zápisu na naší škole (vzhledem k probíhajícím stavebním úpravám) uveřejníme v průběhu měsíce března.

 

Mgr. Hana Hrubá (zást. řed. pro 1. stupeň)

 

 

 

Netradiční divadelní představení

24.1.2023 se žáci 8. a 9. tříd zúčastnili ve škole netradiční výukové hodiny o vývoji divadla.

Přijeli k nám herci z Hradce Králové s netradičním divadelním představením „Divadelní cestopis“.

Zábavnou formou provedli žáky Evropou od renesance až po realismus. Přes velmi uvolněnou atmosféru herci úryvky ze slavných divadelních her zopakovali žákům učivo literatury.

Představení se velmi líbilo, nebylo nudné a někteří žáci se aktivně do hry zapojili. Všichni se těší na další taková představení. ......fotogalerie.....

                                                                                                                                  

                                                                                                                           Mgr. V. Laštůvková

Provoz školní družiny v době pololetních a jarních prázdnin.

Pololetní prázdniny

3. 2. 2023 – PROVOZ DRUŽINY NEBUDE (přihlášeno jen 5 dětí)

Jarní prázdniny

27. 2 – 3. 3. 2023 PROVOZ DRUŽINY BUDE V DOBĚ 7,00 – 15,30 hod.

V době prázdnin nebude zajištěna strava ve školní jídelně. Dítě musí mít svoje jídlo na celou dobu pobytu ve ŠD s sebou.

Upozorňujeme rodiče, že v době prázdnin budou ve škole probíhat stavební práce, které omezí využívání některých prostorů školy k činnosti školní družiny.

Činnost družiny bude v době prázdnin zaměřena především na sportovní aktivity a pobyt venku a bude motivována celotýdenní hrou , Hledáme sněžného muže‘‘.

kodowanie html5 css, projektowanie stron internetowych , PSD2HTML, PSD HTML, proste strony www, cięcie PSD, tworzenie stron,