ZŠ ŠUMPERK, DR. E.BENEŠE 1 "JEDNIČKA"

Aktuálně

ÚEV Mladoňov – Škola „Pod vrtulí" 2021

Je školní rok 2021-2022. Situace, kterou kvůli pandemii prožíváme, je nevyzpytatelná. Ale i přesto, se nám podařilo i letos vypravit na školu v přírodě do ÚEV Mladoňov – Škola „Pod vrtulí“ opět naše žáčky. A to prvňáčky z 1. B v termínu 8.-12.11. 2021, druháky ze tříd 2. B, C od 18.-22.10. 2021 a třídu 2. A s partou ze 4. C od 1.- 5.11. 2021.

Tento 5 denní projekt zaměřený na otázky ekologie vzešel z Ministerstva životního prostředí. Účastníci pobývají v nádherném, tematicky zaměřeném prostředí bývalé budovy školy, zasazené ve středu vesničky Mladoňov, v těsné blízkosti luk, lesů, kde mají děti možnost nasávat informace všemi smysly. Poznávacím znamením, dominantou tohoto místa je „vrtule“ větrné elektrárny, proto název „Pod vrtulí“. A právě tu, se skupina nadšených, milých, vstřícných lidí snaží vzdělávat, motivovat a vést naše ratolesti k tomu, abychom měli tu naši planetu Zemi zdravější a hezčí. Za to jim patří veliký dík!

Užili jsme si zde opět spoustu zábavy, her a soutěží. Načerpali jsme mnoho nových znalostí a naučili se novým dovednostem. Ale podstatné je, že jsme prožili několik dnů společně se svými parťáky ze třídy, utužili přátelství či navázali nová. Možná pro některé, to byl právě ten správný čas zkusit překonat sama sebe v podobě odloučení od mámy a táty. A musíme říci, že to zvládli na výbornou!.......foto zde.....

„Jaro, léto, podzim, zima,

V Mladoňově je to prima!“

Třídní učitelky:

M. Banková 2. C, R. Hanáčková 2. B, V. Kyselá 2. A, V. Bubeníková 4. A, K. Zouharová 1. B

HYGIENICKÉ PODMÍNKY ÚČASTI NA VÝUCE A TESTOVÁNÍ

Čtenářská štafeta na Jedničce - Město čte knihu

Dne 14.10. proběhla na naší škole čtenářská štafeta již 17. ročníku festivalu Město čte knihu. Žáci třídy 8.B četli ukázky z knihy Národní třída od českého spisovatele Jaroslava Rudiše. Součástí programu bylo i vystoupení  školní kapely Jednička. Na naše představení se přišli podívat i hosté ze šumperské knihovny, kteří celou akci festivalu zaštiťovali. Celé vystoupení si všichni účastnici příjemně užili a na závěr byli  odměněni velkým potleskem. ...foto. zde...                                                                                                           Mgr. Šárka Kašíková, Mgr. Vladimíra Laštůvková

 

Autorského čtení 4. C s Danielou Fischerovou

Dne 16.9. 2021 se třída IV.C zúčastnila v Městské knihovně T.G.Masaryka Šumperk autorského čtení s paní spisovatelkou Danielou Fischerovou.
Ta nám představila svoji knihu POHORŠOVNA, ze které četla úryvky….Svým vynikajícím přednesem a citem k dětské duši si děti okamžitě získala.
Na závěr nám přednesla několik svých básní a dokonce nám zarecitovala zcela novou básničku, která měla na autorském čtení premiéru, a dětem se velice líbila. Ochotně odpovídala na všechny dotazy, prozradila, že připravuje nový večerníček a naučila nás velmi krásný jazykolam, který si budeme v hodinách čtení často připomínat. Beseda se nám moc líbila.
                                                                       

                                                        Za IV.C tř.uč. Bubeníková V., as. Matějčková J.

Schůzky rodičů

Schůzky rodičů se konají v úterý 5. 10. 2021 v 16:00 v kmenových třídách.

Informace k žákovské knížce ve šk. roce 2021/2022

Ve školní roce 2021/2022 budou žáci souběžně používat "papírovou" i elektronickou formu žákovské knížky. Určující informace (omlouvání, prospěch, chování) budou směrodatné v papírové formě ŽK, do elektronické ŽK se budou informace zapisovat duplicitně. Webová aplikace Bakaláři pro elektronickou žákovskou knížku bude přístupna v týdnu od 11. 9. 2021 z důvodu správy serveru a přechodu na nový školní rok.

Nový školní rok 2021 - 2022

Organizace prvních dnů nového školního roku 2021 - 2022 - dokument pdf

Mladý chemik

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

V soutěži „Hledáme nejlepšího mladého chemika ČR“ jsme v tomto roce dosáhli obrovského úspěchu. Přestože se všechna kola, oblastní, krajské i celostátní konala online. Do krajského kola z oblastního postoupili dva žáci Müller Matyáš 9. A a Zelený Jakub Jeremiáš 9. B, obsadil 3. místo a byl obdarován pěknými věcnými cenami.
Do celostátního kola, které proběhlo 15. 6. 2021, postoupil mezi 40 nejlepších z celé ČR Zelený Jakub Jeremiáš 9. B. Toto kolo (původní pozvánka) mělo proběhnout v prostorách Fakulty chemicko-technologické Univerzity Pardubice. Bohužel bylo změněno na online. V tomto celostátním kole obsadil 34. místo. Přesto je to obrovský úspěch nejen pro Jakuba.
Kompletní výsledky a další informace celostátního finále najdete zde:

Výsledky 2020/2021 | mladýCHEMIKčr.cz (mladychemikcr.cz)
                                                                                                                                              Ing. Vladimír Přidal

kodowanie html5 css, projektowanie stron internetowych , PSD2HTML, PSD HTML, proste strony www, cięcie PSD, tworzenie stron,